Kirjastoauton kesäaikataulu

3.6. – 28.6. ja 22.7. – 9.8.2019

Kirjastoauto ei kulje 1.7.- 19.7.2019, talviaikataulu 12.8. alkaen.

puh. 040 330 6326

Aikataulumuutoksista tiedotetaan Lopen Lehdessä ja Riihimäen seudun viikkouutisissa.

Maanantai
11.30 – 11.40 Räyskälän kantatie / Korkeamäentausta
11.50 – 12.05 Vojakkalantie / Räyskäläntie
12.10 – 12.25 Räyskälän ilmailukeskus
12.30 – 12.50 Räyskälän kauppa
13.10 – 13.25 Rautakoskentie 879
13.35 – 13.50 Mäntylä – Perhontie / Niinistöntie
14.00 – 14.10 Rautakoskentie 1233
14.50 – 15.05 Rautakoskentie/Lounalampi
15.15 – 15.30 Pilpala, ent. kauppa
15.40 – 15.55 Hunsalantie / Portaankorvankuja
16.05 – 16.20 Hautahuhdantie 539
17.00 – 18.00 Läyliäinen, ent. Osuuspankin etupiha
Tiistai
11.00 – 11.15 Kalevantie 149
11.25 – 11.35 Mustajoentie 223
11.40 – 11.50 Mustajoentie/Paistontie
11.55 – 12.10 Mustajoentie 592
12.30 – 12.45 Patojantie 405
12.55 – 13.05 Koivistontie / Patojantie
13.10 – 13.20 Läyliäistenraitti / Patojantie
13.25 – 13.35 Briskin autokorjaamo
13.40 – 13.55 Aallon kauppa
14.40 – 15.00 Läyliäisten päiväkoti Pellava
15.15 – 15.25 Sajatie / Mustajoentie
15.30 – 16.00 Sajaniemi, ent. Leinon kauppa
Keskiviikko
10.10 – 10.25 Kormu, ent. kauppa
10.35 – 10.50 Kallelantie 93
11.20 – 11.35 Ansalehto
13.10 – 13.25 Järventaustantie 651
13.30 – 13.45 Järventaustantie / Läpikiventie
13.50 – 14.05 Järventaustantie / Haiskarintie
14.10 – 14.25 Pilpalantie / Järventaustantie
14.50 – 15.05 Mustinsuontie / Sajantilantie
15.10 – 15.20 Mustinsuontie 639
Torstai
9.50 – 10.00 Pilpalantie / Kalamajantie
10.05 – 10.20 Kalamajantie / Tevännön pikatie
10.25 – 10.35 Kalamajantie 1284
10.40 – 10.55 Kalamajantie 912
11.10 – 11.25 Kalamajantie / Nummenrannantie
12.05 – 12.20 Leppäniementie 11
12.25 – 12.40 Kaustantie / Kalliomäentie
13.00 – 13.15 Kytömäenkulmantie 160
14.00 – 14.15 Räyskälän kantatie 1942
14.20 – 14.45 Vojakkala, ent. kauppa
14.55 – 15.15 Rengontie / Topenontie
15.20 – 15.35 Ourajoentie / Rengontie
15.50 – 16.05 Hallantie / Kotipellontie
Perjantai
11.20 – 11.35 Joentaan koulu
11.45 – 12.00 Nyynäistentie / Heinijärventie
12.10 – 12.25 Nyynäistentie / Alitalontie
13.05 – 13.20 Launonen, huoltoasema Teboil
13.30 – 13.45 Koukkulantie 199
13.55 – 14.10 Kartanontie / Kokkilantie
14.30 – 14.50 Launonen, Ratatie / Suppatie
15.00 – 15.15 Launonen, Åvikintie / Tornitie
15.20 – 15.45 Launonen, baari

OLIKO SISÄLLÖSTÄ APUA?

Kyllä 5 Ei 0 Kyllä 5 Ei 0