Kirjastoauton talviaikataulu

12.8. 2019 – 29.5.2020

Kirjastoauto ei kulje viikoilla 42/2019 ja 8/2020 ja 23.12.2019 – 3.1.2020

p. 040 330 6326

 

Maanantai
11.45–12.25 Länsi-Lopen koulu
12.35–12.45 Leppäniementie 11
12.50–13.00 Kaustantie/Kalliomäentie
13.15–13.25 Vojakkala, ent. kauppa
13.30–13.40 Vojakkalantie/Räyskäläntie
13.50–14.10 Räyskälän kauppa
14.55–15.05 Rautakoskentie 879
15.10–15.20 Rautakoskentie 1233
15.30–15.40 Rautakoskentie/Lounalampi
15.50–16.00 Pilpala, ent. kauppa
16.10–16.20 Hautahuhdantie 539
17.00–18.00 Läyliäinen, ent. Osuuspankin etupiha
Tiistai
9.55–10.10 Sajatie 387
10.20–10.35 Kalevantie 149
10.45–10.55 Mustajoentie/Paistontie
11.00–11.10 Mustajoentie 592
11.30–12.50 Kytäjän koulu
13.25–13.40 Hyvinkääntie/Patojantie
13.55–14.05 Briskin autokorjaamo
14.10–14.25 Aallon kauppa
15.10–15.30 Läyliäisten Päiväkoti Pellava
15.45–15.55 Sajatie/Mustajoentie
16.00–16.15 Sajaniemi, ent. Leinon kauppa
Keskiviikko
10.00–10.25 Päiväkoti Sirkus (Ratatie/Suppatie)
10.35–11.15 Launosten koulu
11.30–11.50 Kormun koulu
11.55–12.10 Kormu, ent. kauppa
13.30–14.00 Läyliäinen, ent. Osuuspankin etupiha
14.20–15.20 Palvelukeskus Eedilä, parilliset viikot
14.20–14.30 Järventaustantie 651, parittomat viikot
14.40–14.50 Järventaustantie/Haiskarintie, parittomat viikot
15.10–15.20 Pilpalantie/Järventaustantie, parittomat viikot
Torstai
9.30–11.00 Läyliäisten koulu
11.45–12.15 Pilpalan koulu
12.25–12.35 Hunsalantie/Portaankorvankuja
12.50–13.00 Pilpalantie/Kalamajantie
14.10–14.20 Ourajoentie/Rengontie
14.30–14.40 Rengontie/Topenontie
14.50–15.00 Räyskälän kantatie/Korkeamäentausta
15.10–15.20 Räyskälän kantatie 1942
15.30–15.40 Vojakkala, ent. kauppa
Perjantai
11.55–12.20 Joentaan koulu
12.40–12.50 Nyynäistentie/Alitalontie
13.35–13.45 Launonen, huoltoasema Teboil
14.00–14.15 Koukkulantie 199
14.30–14.50 Launonen, Ratatie/Suppatie
15.00–15.15 Launonen, Åvikintie/Tornitie
15.20–15.45 Launonen, baari

 

Aikataulumuutoksista ilmoitetaan kirjaston verkkosivuilla, Lopen lehdessä ja Riihimäen seudun viikkouutisissa


OLIKO SISÄLLÖSTÄ APUA?

Kyllä 8 Ei 0 Kyllä 8 Ei 0