Vanhempaintoimikunta

Vanhempaintoimikunnan tehtävänä on toimia linkkinä kaikkien vanhempien ja opettajien välillä, auttaa ja tukea koulua sekä osallistua erilaisten tilaisuuksien järjestämiseen. Kultakin luokalta valitaan kaksi edustajaa lukuvuodeksi kerrallaan. Toimikunta kokoontuu pääsääntöisesti kerran kuukaudessa tiistaisin, keskiviikkoisin tai torstaisin.

Vanhempaintoimikunnan jäsenet 2017–2018

 

Luokka Nimi Puhelinnumero Sähköposti
1A.lk Petra Pöysti (sihteeri) petra.poysti@gmail.com
1A.lk (varaj.) Mirka Saarentaus 0504641418 saarentausmirka@gmail.com
1B.lk Eeva Sahlström
1B.lk (varaj.) Kaisa Ketonen
1B.lk (varaj.) Suvi Ketonen
2.lk Antti Mikkola (puheenjohtaja) 0400851742 loppi.anttimikkola@gmail.com
2.lk Hanna Salin 0442584887 hanna.salin@pp.inet.fi
2.lk (varaj.) Minna Järvinen
2.lk (varaj.) Nunnu Suosilta
3.lk Tiia Liljeroos tiia.liljeroos@gmail.com
3.lk Eeva Sahlström
3.lk Saija Lohikoski
4.lk Jussi Rajaoja (varapj) 0405771373 jussi.rajaoja@pp.inet.fi
4.lk Jari Tiainen 0405515050 jari@zedimex.fi
4.lk (varaj.) Vida Kari
4.lk (varaj.) Ulla Lilja
5.lk Anne Mikkola (rahastonhoitaja) 0407462968 anne.mikkola@pp.inet.fi
5.lk Pasi Kukkonen 0408240071 kukkosenposti@gmail.com
5.lk (varaj.) Minna Tervonen
6.lk Minna Kivinen
6.lk Johanna Vaahtera
PR Veera Kaapola 0451367466 veera.kaapola@hotmail.com
PR (varaj.) Jonna Levoniemi

 


OLIKO SISÄLLÖSTÄ APUA?

Kyllä 0 Ei 0 Kyllä 0 Ei 0